Неділя, 20.06.2021, 07:52
Вітаю Вас Гость | RSS
                                                                               
Форма входу
Опитування
Чим зацікавив Вас сайт?
Всего ответов: 226
Погода
Погода в Україні
Здраствуй, школо!
Слова та музика Наталії Май.

Біології

Природоохоронна робота в школі
 
 
 
 Волає захисту природа –
ми не можемо бути байдужими.
 О.Гончар
 
   Школа майбутнього уявляється, як школа всебічного, передусім духовного розвитку особистості, якій притаманні екологічний світогляд, екологічне мислення, екологічна культура, мораль, етика. Саме тому істотною складовою системи виховання стає екологічне виховання, без якого не мислиться стійкий, життєстверджувальний розвиток суспільства.
   Практичне і стратегічне значення екологічних досліджень набуло особливого значення в останні десятиліття у зв’язку з розвитком глобальної екологічної кризи. Екологічними дослідженнями нині займаються не лише професіонали, спеціалісти в різних галузях біології, а й природознавці – любителі природи.
   Мета вчителів Варварівської ЗОШ І-ІІ ступенів – виховати екологічно свідомих громадян України, які в майбутньому зможуть екологічно масштабно мислити і зберегти природне середовище. Важливою формою природоохоронної роботи у нашій школі є екологічна стежка, в основу роботи якої покладено еколого-краєзнавчий та дослідницький принципи. Головне призначення екологічної стежки – створення умов для цілеспрямованого виховання екологічної культури молоді. Для досягнення цієї мети на маршруті виконується різнопланова робота:
- навчально- виховна (екскурсії, спостереження);
- практична природоохоронна (озеленення, очищення та догляд за природними водними джерелами).
   Ідеальною можливістю для втілення найрізноманітніших ідей є дослідницька робота, основною метою якої є розвиток інтересу учнів до біології, активізація їх пізнавальної діяльності, формування вмінь правильно пояснювати явища природи, виділяти головне, робити висновки, проводити досліди та спостереження. Для цього у нашій школі є навчально- дослідна земельна ділянка. Площа ділянки 0,02 га. На навчально-дослідній ділянці учні переконуються у важливості значення сприятливих умов для успішного вирощування рослин, підвищення їх урожайності. Робота на ділянці дає змогу провести досліди і спостереження. Крім цього вирощуємо моркву, картоплю, квасолю та столові буряки. Зібраний урожай використовується на потреби шкільної їдальні.
   У школі працює гурток „Юний еколог”. Мета гуртка виховувати любов до природи, до рідного краю, бережливе ставлення до природи; розширити знання дітей про живу та неживу природу; формувати вміння помічати характерні особливості спостережуваних явищ природи, підсумувати пізнавальні інтереси учнів, сприяти вихованню в них почуття прекрасного. Працюючи у гуртку, учні збирають цікавий матеріал про природу рідного краю; виготовили альбом „Заповідні місці Хмельниччини”, стенди „Рідкісні рослини Хмельниччини” , „Рідкісні тварини Хмельниччини”.
   В квітні 2010 н.р. дирекцією школи була організована і проведена еколого-натуралістична акція „Прикрасимо рідну землю своїми руками”. До неї були залучені учні 5-9 класів, які принесли до школи велику кількість багаторічних квітів та насіння, які , під керівництвом вчителя біології та класних керівників було висаджено на клумби; а у вересні місяці учні школи стали учасниками конкурсу „Парад квітів біля школи”. Спостерігаючи красу і довершеність квітів, захоплюючись ними, маючи бажання захистити їх, виникало спонукання зберегти природу рідного краю.
   Напередодні новорічних свят школярі нашої школи стали учасниками районного конкурсу „Ялинка”, виявили свою фантазію і талант, виготовляючи новорічні подарунки і прикраси з природного та штучного матеріалу. Також перед Новим роком вчитель біології та класні керівники провели з дітьми бесіди щодо новорічної традиційної ялинки, пояснили, як вони допоможуть довкіллю, якщо в домівках школярів замість живих ялинок можна поставити і прикрасити штучні ялинки, або своїми руками виготовити красиву зимову екібану. Для цього прикладу наша школа уже третій рік підряд на свято Нового року виставляє штучні ялинку, на якій красуються іграшки виготовлені руками дітей.
   У школі природоохоронна освіта учнів здійснюється в різних напрямках: на уроках, заняттях гуртків, під час проведення екскурсій, у процесі суспільно-корисної праці різних масових заходів. У березні місяці учні нашої школи приймали участь у районному конкурсі „Джміль та бджілка”. Самими дітьми були створені і складені вірші, казки, оповідання. Матеріали цієї роботи були подані на конкурс. В районі школа по цьому конкурсі зайняла третє місце і діти були нагороджені грамотою.
   Щороку у квітні місяці школярі нашої школи приймають участь у екологічному марафоні – займаються обкопуванням дерев і кущів, клумб, висаджують нові дерева на території школи і села.
   7 квітня – Всесвітній день здоров’я, тому у школы проводився Всеукраїнський день здоров’я. Учні приймали участь у спортивних змаганнях (6-7 кл.), стали учасниками „Єдиного уроку Здоров’я”. В усіх класах була проведена бесіда „За здоровий спосіб життя”, яку проводили класні керівники. Діти приймали участь у районному конкурсі малюнків „У здоровому тілі – здоровий дух”.
   Щороку у нашій школі проводиться конкурс озеленення кабінетів під назвою „Квіти серед квітів”, в якому брали участь усі класи без виключення. Переможці отримали вазон з квітами. Метою цього конкурсу стало залучення до вивчення і визначення рослин, які оточують учнів під час занять, розробка заходів до їх збереження, доглядом і спостереженнями за часом розмноження і цвітіння.
   Квітень місяць – річниця Чорнобильської катастрофи. В нашій школі проводилися заходи, присвячені цій трагічній даті. З 16 по 26 квітня у шкільній бібліотеці тривала виставка-огляд матеріалів про Чорнобильську катастрофу. Проводились виховні години на тему „У Чорнобиля – своя історія”, „День Чорнобильської катастрофи”, проводилась також виставка малюнків на тему „Чорнобиль – всеукраїнський біль”.
   У травні місяці у школі проводився конкурс малюнків на асфальті „Людини і природа”. Також проводились шкільні батьківські збори під назвою „Про здоровий спосіб життя” та анкетування про перспективу оздоровлення дітей влітку в екологічно-чистих місцевостях і оздоровчих таборах. Школою були проведені заходи для роботи пришкільного табору відпочинку для дітей „Світанок”.
   У 2011 н.р. продовжується робота з екологічного виховання. В районі розроблена комплексна екологічна програма 2011-2015 рр., Відповідно до якої складена шкільна екологічна програма та заходи на 2011 н.р. Усі календарні та тематичні заходи проводяться згідно річного плану роботи школи.
   Отже, учні школи беруть участь в екологічній роботі протягом всього навчального року. Найголовніше одне – бажання дітей створити чисте, безхмарне екологічне майбутнє для себе та своїх потомків, замислюватись над тим, яким воно може стати, якщо не докладати зусиль до збереження природи. Загальноосвітня школа покликана виховувати школярів у дусі любові до рідної природи, охорони навколишнього середовища.
   Цей еколого-натуралістичний звіт хочеться завершити такими словами: „ Природа! З дитячих років ми звикаємо до твоєї чарівної краси! Любимо бувати в лісі, в полі, радіємо спілкуванню з тобою! Відбираючи впродовж сотень мільйонів років, немов чародійний селекціонер, усе життєздатне, досконале і доцільне, ти стала колискою життя людства! Людина – це частина природи. І саме природі ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю.”
 
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Годинник
Пошук
Новини партнерів
НАШІ ДРУЗІ
Слухай Українське!
Відправка SMS
UKR-sms.org.ua - СМС Українською, sms, прикольні смс, смс коханим та ін.
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

//varvarivka-nvo.at.ua