Неділя, 20.06.2021, 07:24
Вітаю Вас Гость | RSS
                                                                               
Форма входу
Опитування
Чим зацікавив Вас сайт?
Всего ответов: 226
Погода
Погода в Україні
Здраствуй, школо!
Слова та музика Наталії Май.

Образотворчого мистецтва

Образотворче мистецтво в школі

 

   Вивчення образотворчого мистецтва в школі має важливе значення для всебічного розвитку особистості дитини.

   У процесі створення зображення в дитини формуються спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак. Творчі здібності. Малювання надає дитині можливість самостійно створювати прекрасне, доступними засобами передавати свій емоційний стан, ставлення до навколишнього світу; вона починає розуміти твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва.

   Навчання образотворчого мистецтва зазвичай починається із зображування простих елементів – ліній та пласких геометричних форм у перших двох класах початкової школи ( з поступовим їх ускладненням і переходом до зображування об’ємних предметів у наступних класах).

   Навчання образотворчого мистецтва має бути побудоване в такий спосіб, щоб захоплення творчим завданням спонукало учнів до засвоєння необхідної для його виконання техніки.

   На певному етапі навчання учні школи зазвичай уникають зображувати на своїх малюнках фігури людей і тварин, обмежуючи себе в творчих задумах. Це пов’язано із високим критичним ставленням дітей цього віку до свого малюнка.

   Учитель повинен опанувати техніку спрощеного малюнка, щоб під час уроку методично та послідовно продемонструвати її на дошці. Підготовка до уроку образотворчого мистецтва потребує від учителя більш ґрунтовного опанування матеріалу, ніж це визначено програмою певного класу. Якщо вчитель не володіє технікою схематичного малюнка, його пояснення стають неповноцінними, незрозумілими для дітей. Сучасні учні це відразу відчувають і надалі скептично ставляться до роботи.

   У процесі підготовки та проведення уроку образотворчого мистецтва особливу увагу необхідно приділяти розвивальній та виховній складовій уроку.

   Процес малювання допомагає всебічному розвитку особистості дитини: малювання з натури розвиває окомір, зорову пам’ять, уважність, спостережливість. Працюючи над малюнком, учень зосереджує увагу на вивчення загальної форми предмета чи групи предметів, сили освітлення та співвідношення натури з фоном, а також явищ світлотіні та перспективи.

   Здатність учнів до такого всебічного аналізу є наслідком послідовної методичної роботи педагога. Кожний урок образотворчого мистецтва повинен збагачувати світогляд кожної дитини в класі, її знання та досвід.

   Належним чином організовані уроки образотворчого мистецтва виховують і закріплюють вольові якості учня, наполегливість у праці. Прищеплюють уміння працювати організовано та свідомо і доводити роботу – малюнок – до повної завершеності в межах своєї можливості.

   Малювання розвиває творчу уяву, здатність логічно мислити, привчає учнів до свідомої та планової роботи.

   Уроки образотворчого мистецтва прищеплюють учням любов до природи рідного краю, виховують здатність свідомо оцінювати скарби образотворчого мистецтва, поглиблюють обізнаність у питаннях мистецтва, підвищують культурний рівень.
 

Тематичне малювання в початковій школі

Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Годинник
Пошук
Новини партнерів
НАШІ ДРУЗІ
Слухай Українське!
Відправка SMS
UKR-sms.org.ua - СМС Українською, sms, прикольні смс, смс коханим та ін.
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

//varvarivka-nvo.at.ua