Неділя, 20.06.2021, 08:05
Вітаю Вас Гость | RSS
                                                                               
Форма входу
Опитування
Чим зацікавив Вас сайт?
Всего ответов: 226
Погода
Погода в Україні
Здраствуй, школо!
Слова та музика Наталії Май.

с. Варварівка

 
 "Неначе писанка село..."

/До 300-річчя села Варварівка/


Онде балочка весела,

В ній хороші, красні села,

Там хати садками вкриті,

Срібним маревом повиті...”

Чи ж не про наше це село пише Леся Українка у своєму вірші „Красо України, Подолля!”? Бо ж відомо із переказів старожилів, що геніальна письменниця відвідувала наші краї і, зокрема, бувала у нашому селі.

Хто хоч раз відвідував нашу Варварівку, не залишився байдужим до її краси, де природа, здається, відпочиває на лоні землі-матінки.

Варварівці – 300. Дата – поважна. Час народження села відзначається 1709 роком. За свій вік воно виростило три покоління людей.

Спочатку це був хутір, у якому було всього 14 хат. А свою назву село дістало від імені княгині Варвари Гагаріної, якій належали місцеві землі.

Варварівка переживала свою історію разом з історією своєї країни. Над нею прошуміли роки кріпаччини, роки революції 1905-1907 років, грізні часи Жовтневих подій 1917 року, часи колективізації. Важливою подією для села тих часів був перший трактор, подарований у 1929 році робітниками Понінківської паперової фабрики сільській артілі ім.Шевченка.

В селі до революції була лише початкова школа, де працював лише один учитель. В ній навчалося 15-20 дітей. У 1935 році початкова школа стала неповною середньою школою.

Спокій та мир були порушені, коли 8 липня 1941 року село Варварівку окупували німецько-фашистські загарбники і більше двох років „хазяйнували” на її землях
 
Моє село страждало у вогні,
боролось з ворогом і лихом на землі.
Боролось й гинуло, і вижило в борні.
Щоб внуки й правнуки раділи на землі!
 
9 січня 1944року – Перемога!
  
1950 рік – рік об’єднання трьох сіл – с.Варварівка, с.Велика Березна, с.Адамів – для спільного господарювання. Настали часи мирної щасливої праці. Село розбудовується новими спорудами колгоспного призначення – корівниками, свинарниками, кузня, стельмашня, а у 70-80 роках – справжній розквіт села, зростання добробуту селян. Споруджено памятник воїнам-визволителям, медпункт, магазин, Будинок культури, нова школа.
 
 В селі прокладались асфальтні дороги та дороги з твердим покриттям, які будувались під керівництвом нашого земляка Степанюка Андрія Васильовича, керуючого трестом у республіці Молдавія. Люди і понині вдячні йому за цей подарунок.

Роки летять, а село не старіє,

Діти ростуть і душа молодіє.
 
Скільки літ прошуміло, скільки часу пройшло, а ти й досі, моє рідне село, моя мила Варварівко, як той човен у морі, серед хлібних полів пливеш і живеш сьогоденням. Які ошатні домівки, затишні, заквітчані двори у наших односельчан. Який чудовий церковний храм, збудований руками наших земляків, здіймається ввись у селі. Це Свято-Покровська церква, що була освячена і відкрита 13 червня 2009 року.

Храмом душі називають і нашу школу, що стала у центрі села, як його окраса.

І куди б не занесла нас доля, нашим прихистком, тихою гаванню буде рідне село – Варварівка. Воно наймиліше на світі. Тут дорогі мені люди, тут коріння нашого роду.

Благословенний і щасливий будь, наш рідний дім, наша Варварівко, голубко наша подільська. Хай щастя єднає людей і радістю повняться хати! 
 
    Кіт В. П., вчитель української мови та літератури.


 
 
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Годинник
Пошук
Новини партнерів
НАШІ ДРУЗІ
Слухай Українське!
Відправка SMS
UKR-sms.org.ua - СМС Українською, sms, прикольні смс, смс коханим та ін.
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

//varvarivka-nvo.at.ua