Неділя, 20.06.2021, 06:48
Вітаю Вас Гость | RSS
                                                                               
Форма входу
Опитування
Чим зацікавив Вас сайт?
Всего ответов: 226
Погода
Погода в Україні
Здраствуй, школо!
Слова та музика Наталії Май.

Трудового навчання

Естетичне виховання школярів в процесі трудової діяльності.

„Дати людині щастя улюбленої
праці – це означає допомогти їй
знайти серед безлічі життєвих
доріг ту, на якій яскравіше всього
розкриваються індивідуальні творчі
здібності і сили її особистості.”
В.О. Сухомлинський.   З давніх-давен в народній творчості, піснях, казках, міфах, легендах затверджувалось і викликало захоплення прекрасне в людині. Поклоніння Людині – це в більшості поклоніння її красоті, її довершеності. Прекрасне в людині втілюється в самих різноманітних проявах і по суті складає досить широкий спектр цих проявів. Видатний художник П.Д. Корін писав: „Коли я думаю про життя – я думаю про красу людини, про її духовну красу, про красу її праці, красу її ідей.”
   Людина здатна знаходити естетичне задоволення в праці, в будь-якій праці – фізичній , інтелектуальній; головне – щоб ця діяльність зберігала творчий елемент і була необхідна людині. В розумно організованій праці, там, де людина проявляє трудову особисту ініціативу, де вона шукає, творить, лише тоді народжується прекрасне. В процесі праці в людини формуються певні поняття про естетичні елементи, такі як ритм, темп, симетрія, пропорція, гармонія.
Прививати почуття прекрасного дитині батьки починають з раннього дитинства. Але в цей період дитина виступає лише пасивним спостерігачем всього гарного навколо.
   І лише коли дитина починає приймати участь у трудовому процесі, створювати елементарний виріб, починають розвиватись бажання творити, самому, своїми руками. На власних уроках трудового навчання я маю можливість працювати з підлітками 5,6,7 класів. Підліток тільки тоді буде любити працю, коли він зрозуміє і відчує її естетичне значення, коли праця буде сприйматись не як обов’язок, а як діяльність, яка приносить радість, як творчість „по законам краси.” І це я маю за основу у своїй роботі.
   Та поряд існують принципи в організації трудового процесу на естетичних початках.
1. Учень має виступати в ролі активного трудівника, безпосереднього учасника певного трудового процесу.
2. Трудова діяльність повинна вибиратись відповідно до вікових особливостей учнів.
3. В трудовий процес необхідно включати елементи творчості, які в свою чергу викликатимуть інтерес у виконанні роботи.
4. Виконання трудових операцій має бути організоване так, щоб вихованці відчували темп і ритм праці, її чіткість, впорядкованість.
   Завдання вчителя трудового навчання – показати учням цінність різноманітних видів праці, особливо позбавлених зовнішньої романтики. Це твердження обгрунтовує необхідність використовувати різні типи уроків.
   Майже кожне заняття з трудового навчання це урок-практикум. Тому, що саме на уроках праці учні працюють не тільки мисленно, але й практичноГостинно просим на фуршет, на наш шкільний смачний бенкет (Бінарний урок) 


 
Стиль і мода
 (Урок-дефіле)
(Урок-практикум)
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Годинник
Пошук
Новини партнерів
НАШІ ДРУЗІ
Слухай Українське!
Відправка SMS
UKR-sms.org.ua - СМС Українською, sms, прикольні смс, смс коханим та ін.
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

//varvarivka-nvo.at.ua