Неділя, 20.06.2021, 07:54
Вітаю Вас Гость | RSS
                                                                               
Форма входу
Опитування
Чим зацікавив Вас сайт?
Всего ответов: 226
Погода
Погода в Україні
Здраствуй, школо!
Слова та музика Наталії Май.

В світі цікавого

Географічні відомості про Землю
 • Астрономічна доба – час повного оберту Землі навколо осі – 23 години 56 хвилин 4,1 секунди;
 • Середня відстань від Землі до Сонця – 149597870 км;
 • Тропічний рік – період обертання Землі навколо Сонця – 365,25 діб;
 • Середня швидкість руху Землі по орбіті – 29,76 км/с; 
 • Довжина екватора – 40075,7 км;
 • Площа поверхні Землі - 510,1 млн. км., кв.;
 • Маса Землі - 5,98 • 1024 кг;
 • Площа поверхні суходолу - 148,9 млн. км. кв.;
 • Площа поверхні Світового океану - 361,2 млн. км. кв.;
 • Середня висота материків над рівнем моря - 875 м;
 • Середня глибина Світового океану - 3710 м.
Хто і коли створив перший глобус?
 
                       Звідки походять шахи?        
Історія шахів
Ймовірно, немає такої гри, про яку так багато і протягом стількох сторіч писали, як шахи. Вони називаються «Королівською грою», тобто вважаються королем серед ігор. Шахи також, ймовірно, найстаріша гра з відомих ігор, деякі вчені стверджують, що їм близько 5000 років!
  Ми знаємо, що слово «шахи» походить від персидських слів «шах мат», що означає «король мертвий».  Але чи перси створили шахи? Безумовно цього не знає ніхто.
Справа, в тому, що походження шахів в різний час приписувалося грекам, римлянам, вавілонянам, єгиптянам, євреям, персам, китайцям, індусам, арабам і багатьом іншим! За однією з версій, шахи зародилися серед буддистів в Індії. По буддійських звичаях війна і вбивство іншої людини, незалежно від мети, злочинні. І ось тому, щоб замінити війну, вони і винайшли шахи! Багато авторитетів зараз вважають, що шахи, можливо, зародилися в Індії, розповсюдилися до Персії, Аравії, а потім до Західної Європи.
  Що стосується окремих шахових фігур, вони за довгу історію шахів піддалися багатьом змінам. Король колись міг бути захоплений в полон, що, звичайно, неможливо в тих шахах, в яких ми граємо зараз. Королева в шахах має, можливо, найцікавішу історію. Колись ця фігура називалася «візирем», що означає «перший міністр»! Сьогодні, втрачаючи в грі королеву, ви позбавляєтеся своєї найсильнішої фігури. Але в стародавні часи вона пересувалася тільки на одну клітку по діагоналі і тому була найслабкішою фігурою на дошці! Тільки близько 500 років тому королеві була дана її сьогоднішня сила.
  Тура і коні, схоже, не змінювалися роками. До речі, англійська назва тури — «рук» — походить від індійського «рукх» і персидського «доля», що означає «солдат».
Сьогодні в шахи грають у всьому світі, і мільйони людей з цікавістю стежать за міжнародними турнірами, які проводяться регулярно. 
 
 
Яка країна світу найбільш читаюча?
Найбільш читаючою країною світу є Ісландія — тут продається і видається з бібліотек найбільше число книг на душу населення. Ісландський народ називають не тільки найбільш літературним в світі, але і народом поетів.  Пристрасть до твору віршів і до майстерності у віршуванні — ісландська національна риса. Відсоток поетів в Ісландії набагато перевищує відсоток в будь-якій іншій країні.
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Годинник
Пошук
Новини партнерів
НАШІ ДРУЗІ
Слухай Українське!
Відправка SMS
UKR-sms.org.ua - СМС Українською, sms, прикольні смс, смс коханим та ін.
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

//varvarivka-nvo.at.ua